"Moi wierni giną jak pierwsi męczennicy"

W atmosferze bolesnej zadumy kończy swój pobyt na konsystorzu jeden z nowych purpuratów kard. John Onaiyekan z Nigerii. Jego radość zakłóciła wiadomość o wczorajszych zamachach na chrześcijan w jego ojczyźnie.

Zginęło w nich 11 osób. Ich śmierć przypomina nam o męczeństwie, którego symbolem jest purpura kardynalskich szat – powiedział Radiu Watykańskiemu metropolita Abudży.

„Wszyscy pierwsi papieże skończyli jako męczennicy i zdaję sobie sprawę, że również niektórzy moi wierni zginęli w ten sam sposób. My współcześni chrześcijanie oczywiście nie powinniśmy dążyć do męczeństwa. W Nigerii nie robimy niczego, co by miało ściągnąć na nas gniew czy nienawiść innych. Jednakże musimy się nauczyć przeżywać naszą wiarę z odwagą i pogodą ducha również wtedy, kiedy pojawiają się przeciwności. Choć oczywiście jesteśmy bardzo zaniepokojeni faktem, że w Nigerii są ludzie, którzy atakują chrześcijan właśnie w niedzielę, kiedy są oni w kościele, kiedy się modlą. Przeraża nas to i boli” – powiedział Radiu Watykańskiemu arcybiskup stolicy Nigerii.

Zdaniem kard. Onaiyekana szczególnie niepokojący jest fakt, że tym razem do zamachu doszło na terenie wojskowym. Potwierdzają się zatem przypuszczenia, że fundamentaliści są obecni również w tym środowisku – zauważył nigeryjski purpurat.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.