„Zawiedziono nadzieje egipskiej młodzieży”

Abp Tomasi krytykuje nową egipską konstytucję

- Jeśli w Egipcie szariat będzie prawem państwowym, stanie się to wbrew nadziei koptyjskich chrześcijan, stanowiących 10 proc. mieszkańców kraju. Także wbrew nadziei tych wszystkich muzułmanów, którzy życzą sobie społeczeństwa bardziej otwartego i tolerancyjnego – stwierdził w rozmowie z „Radiem Watykańskim” przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ, abp Silvano Tomasi.

- Niestety aktualny rozwój wydarzeń wskazuje raczej na zamykanie się. By określić to drastycznie: to swoiste oszustwo. Zawiedziono nadzieję młodych ludzi, które wyrażali podczas licznych demonstracji – uważa hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EGIPT, SZARIAT, TOMASI

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.