Syria: Apel chrześcijańskiej opozycji

Chrześcijanie należący do antyprezydenckiej rebelii w Syrii apelują o powstrzymanie skrajnych islamistów, którzy pod pretekstem walki o wolność rozprawiają się z wyznawcami Chrystusa.

Apel wystosowała Asyryjska Organizacja Demokratyczna, ugrupowanie chrześcijańskie, które od lat stoi w opozycji względem prezydenta Assada. Informuje ona o postępującej infiltracji salafitów w szeregi Syryjskiej Armii Wyzwolenia. Dopuszczają się oni samosądów na wyznawcach Chrystusa i profanują ich kościoły. Takie zachowanie jest sprzeczne z syryjską tradycją – przypominają chrześcijanie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.