Jerozolima: powstaje muzeum chrześcijaństwa

Pierwsze muzeum mówiące o korzeniach i dniu dzisiejszym chrześcijaństwa w Ziemi Świętej powstaje w Jerozolimie.

Będzie to kompleks wystawienniczy zajmujący ponad 2 tys. metrów kwadratowych. „Złożą się na niego trzy muzea: archeologiczne, multimedialne i historyczne, które ukażą początki i rozwój tamtejszego chrześcijaństwa” - mówi pomysłodawca inicjatywy, przełożony Kustodii Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa.

„W Jerozolimie znajdujemy ślady obecności chrześcijańskiej jednak nie ma żadnego miejsca, które w sposób systematyczny opowiadałoby jego dzieje poczynając od początków po dzień dzisiejszy. To jest główny powód tworzenia tego ośrodka – podkreśla o. Pizzaballa. – Drugim są przybywający tu pielgrzymi, ale i ludzie mieszkający na stałe. Chcemy ukazać im bogactwo naszej obecności na tym terenie, pokazać nie tylko historię, ale i dzień dzisiejszy chrześcijan. Kompleks ten będzie otwarty dla każdego: dla chrześcijan, żydów, muzułmanów, niewierzących. Zależy nam, by w pozytywny sposób, nie wchodząc w polemiki, opowiedzieć dzieje chrześcijaństwa, które należą też do historii Izraela”.

Otwarcie w Jerozolimie muzeum poświęconego obecności chrześcijańskiej w Ziemi Świętej ma nastąpić w 2015 r.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.