Iran: Rozrasta się sieć kościołów domowych

Irańskie władze religijne i państwowe są zaniepokojone dynamicznym rozwojem chrześcijańskich Kościołów domowych. Informuje o tym na łamach reżimowego dziennika Khorasan szef policji w prowincji Chorasan-e Rezawi.

W jego przekonaniu w Iranie istnieje gęsta sieć tajnych wspólnot chrześcijańskich. Niektóre udało się wykryć. Szef policji zapewnia, że dokonano w związku z tym niezbędnych aresztowań.

Internetowa agencja informacyjna irańskich chrześcijan Mohabata news podaje, że kościoły domowe to zjawisko bardzo dynamiczne, ale trudne do dokładnego oszacowania. Tworzą je bowiem zazwyczaj konwertyci z islamu na chrześcijaństwo, którzy muszą zachować swą wiarę w tajemnicy i nie mogą uczęszczać do oficjalnie uznanych przez państwo Kościołów. Ich świątynie są bowiem śledzone przez służby bezpieczeństwa, które czyhają właśnie na konwertytów. Z konieczności neofici tworzą małe wspólnoty domowe. Bardzo często nie mają oni dostępu ani do duchownych, ani do literatury religijnej. Jedynym źródłem informacji o nowej wierze pozostaje dla nich telewizja satelitarna oraz internet. Zdaniem agencji Mohabata rozwój Kościołów domowych budzi niepokój władz islamskich, które naciskają na policję, aby rozprawiła się z chrześcijanami.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • gosc-i-mira
  13.04.2013 21:35
  I dlatego, ze tak przesladuja chrzescijan ich liczba bedzie wzrastac. Im wieksze przesladowania, tym wieksza liczba wyznawcow Chrystusa, chociaz w glebokim ukryciu.
 • Tara
  13.04.2013 23:50
  Jak im pomóc poza modlitwą?
 • ja
  14.04.2013 04:07
  Nie sądzę aby tyko dlatego, że są prześladowania wzrastała liczba chrześcijan.
  Po prostu ta wiara jest prawdziwa a Prawda zawsze się obroni.
 • nirs
  14.04.2013 06:38
  Niech im ktoś szybko wytłumaczy, wiara chrześcijańska nie jest im do niczego potrzebna.
  Bóg kocha wszystkich i jak się jest dobrym muzułmaninem, to wszystko jest git.
  Zresztą jak wszyscy przejdą na katolicyzm to nie będzie z kim ekumenizmu uprawiać, a szkoda bo się piękna inicjatywa zmarnuje.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.