Hierarcha dystansuje się od Twittera

Styl i język Twittera patriarcha moskiewski Cyryl uważa za niewłaściwy dla misji zbawienia duszy człowieka. Pogląd swój przedstawił on na posiedzeniu Najwyższej Rady Duchownej w Moskwie.

Zdaniem patriarchy Cyryla, w ostatnich czasach Kościół coraz częściej zmuszany jest do komentowania wszystkiego, co dzieje się na świecie, a powinien raczej zachowywać dystans i właściwe proporcje. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia uważa, że w przestrzeni informacyjnej należy unikać mieszania misji Kościoła z reakcjami na mało ważne wydarzenia. Właśnie do reakcji w stylu z Twittera Kościół coraz częściej jest popychany. Według patriarchy Cyryla są wydarzenia, sprawy, które wymagają natychmiastowej, lecz wyważonej reakcji, komentarza, ale nie w stylu obecnym na Twitterze. Cyryl I podkreśla, że nawet w czasach wszechobecnego szumu informacyjnego Kościół powinien zachować wierność swojej misji i reagować na zagrożenia dotyczące zbawienia ludzi.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.