Spowiednik Putina o spotkaniu papieża z patriarchą

Nowy biskup Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego ujawnił, że trwają rozmowy z Kościołem katolickim w sprawie spotkania papieża Franciszka z patriarchą moskiewskim Cyrylem. Bp Tichon (Szewkunow) oświadczył w rozmowie z agencją TASS, że „bardzo prawdopodobnie w bliskiej przyszłości dowiemy się czegoś konkretnego”.

Biskup jegoriewski uchodzi za kierownika duchowego i spowiednika prezydenta Władimira Putina.

Hierarcha dodał, że relacje między obu Kościołami układały się różnie w ciągu minionych 20-30 lat. Jednak obecnie weszliśmy w „okres życzliwego szacunku”.

Do słów bp. Tichona odniósł się sekretarz Wydziału ds. Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego. W rozmowie z agencją Interfax przyznał on, że spotkanie jest planowane, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o jego szczegółach.

57-letni o. Tichon został biskupem jegoriewskim - wikariuszem eparchii (diecezji) moskiewskiej 22 października, a już dwa dni później Cyryl go konsekrował. Według agencji AsiaNews może on zostać w przyszłości następcą patriarchy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.