Cyryl o istocie Wielkanocy

Na czym polega istota Wielkanocy i po co jest Kościół? Na te pytania odpowiedział patriarcha moskiewski Cyryl w wywiadzie dla prawosławnego miesięcznika „Foma”.

Prawosławni obchodzą Wielkanoc.

Cyryl I podkreślił, że radości i pokoju wewnętrznego człowiek doświadcza, kiedy całą swoją nadzieję i oczekiwania pokłada w Bogu, kiedy pełni Jego wolę. Głównym celem życia i istnienia Kościoła jest doprowadzenie człowieka do zbawienia wiecznego, kiedy po kilkudziesięciu latach życia doczesnego będzie mógł zebrać żniwo owoców posianych w trakcie wędrówki ziemskiej. Zdaniem patriarchy ważniejsze niż jakieś akcje dobroczynne jest życie dobrem, a to możliwe jest tylko po przyjęciu daru natury dziecka Bożego, który Chrystus wysłużył dla nas w swej Męce i Zmartwychwstaniu. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia zaznaczył, że życie wiarą nie jest jakimś hobby, na które mam czas lub go nie mam. Nawet jeżeli postawa niektórych duchownych nie jest godna naśladowania, to kiedy szczerze pragniemy nauczyć się życia chrześcijańskiego, znajdziemy właściwego nauczyciela. Podobnie ktoś chcąc być uczonym nie będzie usprawiedliwiał swojego lenistwa istnieniem złych uczonych, tylko poszuka sobie właściwego mistrza.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.