Zwiększono ochronę Bartłomieja I

Władze Turcji poinformowały w piątek o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa wokół znajdującego się w Stambule prawosławnego patriarchatu Konstantynopola, uzasadniając to podejrzeniami o zaistnienie spisku na życie patriarchy Bartłomieja I.

Ekumeniczny patriarcha Konstantynopola uznawany jest przez większość autokefalicznych Kościołów prawosławnych za ich duchowego zwierzchnika. 73-letni Bartłomiej I pełni tę funkcję od 1991 roku.

Tureckie media opublikowały w piątek wiadomość, że policja na krótko zatrzymała pewnego mężczyznę w związku z donosem, jakoby zamierzał on dokonać zabójstwa Bartłomieja I.

Dziennik "Haberturk" napisał, iż prokuratura w Ankarze prowadzi dochodzenie w sprawie domniemanego spisku na życie patriarchy. Ani policja, ani prokuratura nie potwierdziły na razie informacji o aresztowaniu i śledztwie.

Rzecznik patriarchatu, ksiądz Doziteos Anagnostopulos powiedział, iż nie może potwierdzić zaistnienia spisku. Dodał jednak, że tureckie władze zwiększyły w piątek ochronę wokół patriarchalnej katedry.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama