Zwiększono ochronę Bartłomieja I

Władze Turcji poinformowały w piątek o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa wokół znajdującego się w Stambule prawosławnego patriarchatu Konstantynopola, uzasadniając to podejrzeniami o zaistnienie spisku na życie patriarchy Bartłomieja I.

Ekumeniczny patriarcha Konstantynopola uznawany jest przez większość autokefalicznych Kościołów prawosławnych za ich duchowego zwierzchnika. 73-letni Bartłomiej I pełni tę funkcję od 1991 roku.

Tureckie media opublikowały w piątek wiadomość, że policja na krótko zatrzymała pewnego mężczyznę w związku z donosem, jakoby zamierzał on dokonać zabójstwa Bartłomieja I.

Dziennik "Haberturk" napisał, iż prokuratura w Ankarze prowadzi dochodzenie w sprawie domniemanego spisku na życie patriarchy. Ani policja, ani prokuratura nie potwierdziły na razie informacji o aresztowaniu i śledztwie.

Rzecznik patriarchatu, ksiądz Doziteos Anagnostopulos powiedział, iż nie może potwierdzić zaistnienia spisku. Dodał jednak, że tureckie władze zwiększyły w piątek ochronę wokół patriarchalnej katedry.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.