Tanzania: Stanowcza reakcja na zamach

Zwierzchnicy religijni w Tanzanii bardzo stanowczo zareagowali na niedawny zamach podczas uroczystości w katolickiej parafii św. Józefa w Aruszy. Zginęły w nim, przypomnijmy, 3 osoby, a 60 zostało rannych.

Na kilka dni po tym incydencie w Dar es Salaam spotkali się liderzy tanzańskich chrześcijan i muzułmanów. „Jako zwierzchnicy religijni jesteśmy w stanie zachować pokój i bezpieczeństwo, które bardzo łatwo mogą zostać naruszone przez przemoc na tle religijnym” – czytamy w ich wspólnej deklaracji. Zachęcają oni swych wiernych do poszanowania innych religii, utrzymywania dobrych relacji międzyreligijnych oraz wychowywania dzieci do pokoju.

Niezbędne środki zostały też podjęte przez władze państwowe. Policja zagroziła aresztem wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób podżegają do przemocy na tle religijnym.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.