Atak izraelskiej policji na biskupa

85-letni koptyjski biskup Arsanios el-Orshalimi został 4 maja pobity przez izraelską policję pod bazyliką Bożego Grobu w Jerozolimie. Zajście zostało nagrane kamerą i opublikowane na YouTube.

Biskup na chwilę stracił przytomność, a następnie był odwieziony do szpitala w Jerozolimie. Opuścił go już, deklarując, iż nie będzie milczał i że poda tę sprawę do sądu „ze względu na cały ból, jaki przecierpiał".

Jak informuje „Times of Israel”, do ataku doszło, gdy biskup mieszkający w Jerozolimie, prowadził grupę dygnitarzy z Kairu do bazyliki. Kierował się do głównego wejścia, podczas gdy wierni mieli używać wejścia bocznego. Ze względu na swą rangę posiadał on - o czym wiedziała policja - stosowne pozwolenie na użycie głównego wejścia. Mimo to, jeden z funkcjonariuszy pchnął go na schody, a „jeden z oficerów naskoczył na niego jak pies”. - Kiedy byłem na ziemi, założyli mi kajdanki – opowiada 85-letni biskup.

Ministerstwo spraw zagranicznych Izreala uznało zachowanie policji za „nieodpowiednie”.

Zajście to było kontekstem protestu 13 zwierzchników Kościołów chrześcijańskich w Ziemi Świętej.

Eretz Zen Israeli Police Brutally Attacks Old Coptic Christian Priest on a Jerusalem Street on Easter

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Ryszard D.
  19.05.2013 18:06
  A co na to papiez Franciszek ? ... za "skromny" by wyrazic tutaj krytyczna opinie (?)

 • maciek
  19.05.2013 21:07
  Żydowska policja - to obrzydliwe i nie do pomyślenia, żeby tak traktować Biskupa. Czemu, tak swojego rabina nie szarpią. Mało im jeszcze bogactwa? potrzeba kary Bożej dla nich i ponownego wygnania. Trzeba ich upokarzać to wtedy wiedzą , jak wołać do Boga. Jezusa zamordowali. A ta postawa to bandziorstwo. Co na to Prezydent Izraela? To skandal. Tych Policjantów powinien cały świat zobaczyć. To są stróże prawa. Zwykli bandziory.
 • Michał
  20.05.2013 17:37
  Zbiry w mundurach. I tyle w temacie.
 • MacBlacker
  22.05.2013 16:51
  Podobne sceny widziałem w "polskiej" TV gdy jeden z siepaczy nasłanych przez Panią Gronkiewicz Waltz (znaczy Strażnik Miejski) pięściami okładał obrońcę krzyża.

  Doceniam też sprawność Żydowskiej policji - świetnie od czasów nazistowskich opanowała sztukę łapania za szyję i upychania w wagonach bydlęcych - lub w innym wygodnym dla niej miejscu.

  Młodzi bohaterowie (zauważcie iż do obezwładnienia staruszka wystarczyło ich wyłącznie czterech!) zasługują na aplauz całej postępowej "racjonalnej" części świata!!!

  Ps. Ciekawe co by się działo gdyby w ten sam sposób potraktowano rabina?!.....
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.