Atak na chrześcijański cmentarz w Tel Awiwie

Wandale zbezcześcili groby na chrześcijańskim cmentarzu w Tel Awiwie - poinformowała w czwartek izraelska policja. Trwają poszukiwania sprawców.

Na grobach wymalowano sprayem napisy "cena", znane już z podobnych aktów wandalizmu, których celem były w ostatnich latach meczety, kościoły, siedziby umiarkowanych organizacji izraelskich, a nawet bazy wojskowe. Żydowscy ekstremiści protestują w ten sposób przeciwko polityce rządu, którą uważają za "propalestyńską", oraz reagują na ataki ekstremistów palestyńskich.

"Cena" nawiązywała początkowo do zapowiadanego przez osadników żydowskich na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu odszkodowania, jakiego zamierzają żądać za każdą podejmowaną przez rząd Izraela próbę ograniczenia osadnictwa.

Dwa tygodnie temu napis "cena" wymalowano na jednym z kościołów w Jerozolimie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.