Kard. Fernandez zapewnił, że nie ma mowy o uznaniu małżeństw homoseksualnych

Prefekt Dykasterii Nauki Wiary spotkał się z papieżem Koptów

Kościół katolicki odrzuca małżeństwa osób tej samej płci – zapewnił Tawadrosa II, patriarchę Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego prefekt Dykasterii Nauki Wiary kard. Victor Fernandez. Został on przyjęty 22 maja przez zwierzchnika ortodoksyjnych Koptów.

W komunikacie Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego czytamy, że dialog podczas spotkania koncentrował się wokół oświadczenia Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego wydanego przez Święty Synod w marcu 2024 r., które zawierało odrzucenie tzw. małżeństw osób tej samej płci.

Kard. Victor Fernandez podkreślił, iż Kościół katolicki w pełni popiera to oświadczenie i jest zaangażowany we wszystko, co jest w nim zawarte, biorąc pod uwagę, że jest to nauczanie biblijne. Wskazał, że deklaracja o ludzkiej godności wydana przez kierowaną przez niego Dykasterię wyraźnie stwierdza, iż małżeństwo możliwe jest jedynie między mężczyzną a kobietą. Podkreśla jego otwartość na przyjęcie potomstwa i wyraża całkowite odrzucenie przez Kościół katolicki małżeństw osób tej samej płci.

Kard. Fernandez zaznaczył, że przedstawił wyczerpujące wyjaśnienie tej kwestii w szczegółowym liście, o który poprosiła delegacja Wschodnich Kościołów Ortodoksyjnych w Komitecie Dialogu z Kościołem Katolickim, który obradował w styczniu 2024 r.

«« | « | 1 | » | »»