Władze są surowe

Na sześć lat pozbawienia wolności za prowadzenie antypaństwowej propagandy skazał wietnamski sąd dwudziestojednoletnią chrześcijańską studentkę uniwersytetu w Ho Chi Minh, Nguyen Phuong Uyen. Podczas tego samego procesu jej starszy kolega Dinh Nguyen Kha, oskarżany dodatkowo o terroryzm, usłyszał wyrok ośmiu lat więzienia.

Dwoje aktywistów aresztowano w październiku zeszłego roku w Ho Chi Minh, dawnym Sajgonie, podczas protestu przeciw imperialistycznej polityce Chin na Morzu Południowochińskim oraz służalczej postawie wietnamskich władz wobec Pekinu. Podczas demonstracji rozdawali oni antyrządowe ulotki. Młoda aktywistka, w obronie której protestowali wietnamscy chrześcijanie, w więzieniu padła ofiarą znęcania się i fizycznej przemocy. Władze przemilczały jej prośbę o ochronę.

Rządząca w Wietnamie komunistyczna partia za wszelką cenę chce uniknąć nieporozumień z Chinami ze względu na silne powiązania polityczne i gospodarcze. Wczorajsze orzeczenia sądu to kolejne oznaki wzmożonych represji rządowych wobec ludzi, którzy bronią praw człowieka, prawa własności czy wyrażają sprzeciw wobec obcych mocarstw ingerujących w wewnętrzne sprawy kraju i naruszających jego suwerenność.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| WIETNAM

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.