Sumienie albo praca

O pilne wprowadzenie zmian w projekcie ustawy o tzw. małżeństwach homoseksualnych zaapelowała do członków brytyjskiego parlamentu nieformalna grupa chrześcijańskich liderów.

Należy do niej między innymi katolicki arcybiskup Southwark Peter Smith. Apel przesłano do dziennika The Daily Telegraph.

Sygnatariusze apelu podkreślają konieczność wprowadzenia do brytyjskiego prawa ochrony osób o światopoglądzie chrześcijańskim przed restrykcjami w miejscu pracy, z którymi mogą się spotkać, gdy mówią o swojej wierze i przekonaniach. Angielskie prawo nie chroni, według autorów listu, wolności sumienia pracowników sektora publicznego. Nakłada natomiast obowiązek promowania równych praw osób homoseksualnych przez instytucje publiczne.

„Jeśli ustawa zostanie uchwalona w obecnym kształcie, bez wyraźniejszego zabezpieczenia wolności słowa i przekonań, nauczyciele i pracownicy sektora publicznego będą zmuszeni do podejmowania wyboru między swoim sumieniem a pracą zawodową” – uważają sygnatariusze apelu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.