Kongo: apel o uwolnienie porwanych zakonników

Trzech księży osiem miesięcy temu zostało porwanych w Północnym Kiwu.

To kolejny apel Kościoła w Demokratycznej Republice Konga w tej sprawie.  Jednocześnie przypomniano, że sytuacja w tym regionie jest coraz bardziej dramatyczna, a przypadki uprowadzeń stają się coraz częstsze.

Diecezja Butembo-Beni, w której pracowali zakonnicy z augustiańskiego zgromadzenia asumpcjonistów, ujawniła, że przy tym samym kościele gdzie zostali porwani doszło do kolejnego uprowadzenia. Tym razem ofiarą padło 15 osób. Wśród nich jest osiem nieletnich dziewcząt i dwie kobiety, które dopiero co wydały na świat potomstwo. Zostały porwane razem ze swymi kilkudniowymi dziećmi. Jedna z nich pracowała jako kucharka u asumpcjonistów.

Kościół alarmuje, że mieszkańcy Północnego Kiwu codziennie padają ofiarą przemocy i wymuszeń. Sytuację, która i tak jest dramatyczna, pogłębia jeszcze kolejna próba zdobycia przez rebeliantów Gomy, będącej stolicą regionu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.