Watykan o zabójstwie mnicha

"Niech ten akt przemocy obudzi sumienia przywódców stron konfliktu i społeczności międzynarodowej".

Na wiadomość o barbarzyńskim zamordowaniu w Syrii o. François Murada kondolencje złożył Kościołowi syryjskokatolickiemu z jego patriarchą Józefem Ignacym III Younanem, jak też wszystkim katolikom tego kraju i Kustodii Ziemi Świętej prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich. Syryjski mnich poniósł śmierć we franciszkańskim klasztorze w Ghanassieh, napadniętym przez rebeliantów. Kard. Leonardo Sandri modlił się wczoraj razem ze współpracownikami w kaplicy swojej dykasterii za zabitego w Syrii zakonnika oraz liczne inne ofiary, jak też porwanych biskupów, księży i świeckich.

„Niech ten któryś już z kolei akt przemocy, jak zawsze nieusprawiedliwionej, obudzi sumienia przywódców stron konfliktu i społeczności międzynarodowej – czytamy w komunikacie Kongregacji dla Kościołów Wschodnich. – Niech, jak to wielokrotnie powtarza Ojciec Święty Franciszek, zamilknie broń i nastanie wreszcie czas sprawiedliwego pojednania otwarty na pokojową przyszłość”. Watykańska dykasteria przypomina, że zamordowany o. Murad często mówił, co jest pragnieniem chrześcijan w Syrii i na całym Bliskim Wschodzie. Chcą oni móc pozostać w miejscach, gdzie po raz pierwszy zabrzmiała nowina o zbawieniu, ukazując w codziennym życiu oblicze Chrystusa.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • Anna
    25.06.2013 20:45
    Chrześcijanie chca zostać na Bliskim Wschodzie, ale Europa i USA wcale im w tym nie pomagaja wspierając ,, niby " powstanców a w rzeczywistosci terrorystow i kanibali .
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.