Patriarchat Moskiewski broni rodziny

Do obrony bliskich Europejczykom tradycyjnych wartości rodzinnych wezwało przedstawicielstwo patriarchatu moskiewskiego przy Radzie Europy.

W dokumencie skierowanym do Zgromadzenia Parlamentarnego tej organizacji rosyjscy prawosławni zaprotestowali też przeciw upolitycznianiu ideologii gender.

Autorzy dokumentu zarzucają europejskim działaczom politycznym, że dopuszczają do, jak się wyrażono, „demontażu tradycyjnych wartości” nie z powodu odrzucenia ich przez większość Europejczyków. Sprzeniewierzając się obowiązkowi reprezentowania swoich wyborców, poddają się oni naciskom obcych ideologii i systemów moralnych. Zdaniem przedstawicieli patriarchatu moskiewskiego, na zamkniętej niedawno sesji letniej Zgromadzenia Parlamentarnego przyjęto „nie wyważone i radykalne dokumenty, nie liczące się ze zdaniem i wolnością sumienia osób przywiązanych do tradycyjnych wartości”. Dotyczy to dokumentów „o zakazie przymusowej sterylizacji i kastracji oraz o przezwyciężeniu dyskryminacji orientacji i samoidentyfikacji seksualnej opartej na ideologii gender”.

Reprezentanci patriarchatu moskiewskiego z uznaniem przyjęli rezolucję Zgromadzenia Parlamentarnego potępiającą brutalną reakcję sił bezpieczeństwa w państwach, gdzie w masowych manifestacjach obywatele protestowali przeciwko legalizacji związków homoseksualnych.

«« | « | 1 | » | »»
  • Kopyrda
    09.07.2013 18:01
    Tzn. rozwody, pijanstwo i przemoc w rodzinie sa w porzadku i w ogole w zgodzie z tradycyjnymi wartosciami. Demografowie twierdza, ze w roku 2050 w Rosji bedzie o 30 milionow luddzi mnie niz obecnie. I to zapewne z powodu ideologii gender. Bo gdyby nie ta okropna ideologial w Rosji zapanowalaby abstynencja i tan kraj stalby sie oaza dla tradycyjnej rodziny.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.