Patriarcha Antiochii nie opuści Syrii

Syryjsko-prawosławny patriarcha Antiochii nie chce opuszczać swoich współbraci.

Ignacy Zakka Iwas nie chce opuścić swojej siedziby w Damaszku. Jak podało jego biuro prasowe, zdementował on plotki, jakoby planował przenieść siedzibę swojego patriarchatu czasowo do Turcji. – Taki krok zwiększa zagrożenie, iż kościół syryjsko-prawosławny zostanie zniszczony – twierdzi.

- Nie tylko chcemy zachowania siedziby Antiochii w Syrii, ale także tego, by wszyscy ludzie tam zostali. Dotyczy to także naszych muzułmańskich braci, jak i innych wspólnot chrześcijańskich w Syrii – można przeczytać w oświadczeniu.

Od początku konfliktu w Syrii jego ofiarą padają także wierzący w Chrystusa. W chrześcijańskiej dzielnicy Damaszku wielokrotnie wybuchały podkładane przez islamistów bomby, które zabiły wielu ludzi. W kwietniu terroryści uprowadzili dwóch chrześcijańskich biskupów: syryjskiego Jana Ibrahima i grecko-prawosławnego Pawła al-Yazigi. Do tej pory nie wiadomo, co się z nimi dzieje i czy żyją.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.