Cerkiew krytykuje tendencyjny film BBC

"Budowa nowych miejsc kultu to nie kaprys, ale liturgiczna konieczność" - stwierdza Biuro Prasowe Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego.

W opublikowanym w Bukareszcie komunikacie skrytykowano tendencyjność wyemitowanego 3 sierpnia filmu BBC: "Pomimo, że jest to najbiedniejszy kraj Unii Europejskiej, buduje się tam co trzy dni nowy kościół".

Rumuński Kościół Prawosławny przypomina, że konieczność budowy nowych świątyń przede wszystkim w miastach wynika z bolesnego dziedzictwa reżimu komunistycznego, kiedy prowadzono walkę z religią. Powstają one i są utrzymywane głównie przez wiernych, zaś wsparcie władz państwowych nie przekracza 0,2 proc. budżetu, czyli 8 promili PKB. Te zobowiązania związane są także z zaborem przez władze komunistyczne majątku kościelnego, który nadal pozostaje w rękach państwa.

BBC oparła się jedynie na informacjach pochodzących z organizacji pozarządowej, która stawia sobie za cel walkę z religią (promowanie "wartości świeckiego humanizmu"). Podobne spojrzenie zaprezentowano przed dwoma laty w filmie zrealizowanym przez Deutsche Welle. Rumuński Kościół Prawosławny zaprotestował również przeciw upowszechnianiu przez BBC wypaczonego i tendencyjnego obrazu tego kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL