Ewangelicki pastor pobłogosławił gejów

Po raz pierwszy w Niemczech zostało zawarte kościelne „małżeństwo” homoseksualne. Zezwolił na to Kościół Ewangelicki w Hesji i Nassau - jeden z 20 Kościołów krajowych, należących do Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (EKD).

Dwaj mężczyźni, Rüdiger i Christoph Zimmermann zostali oficjalnie wpisani do rejestru małżeństw podczas ceremonii w kościele w Seligenstadt koło Frankfurtu nad Menem. Wcześniej zawarli oni cywilny „kontrakt wspólnoty życia”.

W Niemczech nie istnieją cywilne „małżeństwa” homoseksualne, jednak od 2001 r. można zawierać wspomniane kontrakty, dające prawa takie jak małżeństwom, za wyjątkiem adopcji dzieci i kwestii podatkowych. Jednak w czerwcu br. pary jednopłciowe uzyskały także zrównanie z małżeństwami w dziedzinie podatkowej.

Kościół Ewangelicki w Hesji i Nassau od ponad 10 lat błogosławił pary homoseksualne, jednak dotychczas nie miały one statusu „małżeństwa”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.