Atak na katolicką parafię

Siostry Miłosierdzia i księża pracujący w Bohong w Republice Środkowoafrykańskiej zostali zmuszeni do ucieczki ze swojej parafii z powodu represji zbrojnego ugrupowania Seleka.

Napięcie przybrało na sile, gdy mężczyźni z lokalnej społeczności, nękanej przez rebeliantów, zabili czterech członków Seleki. Rebelianci w odwecie zaatakowali i ostrzelali wioskę. Razem z grupą miejscowych muzułmanów napadli też i splądrowali katolicką parafię.

Dzięki pomocy, która w porę dotarła z diecezji Bouar, mieszkańcom udało się uciec. Następnego dnia rebelianci zbezcześcili tamtejszy kościół, spalili należące do parafii domy i ukradli pozostawiony przez chrześcijan samochód.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • Savonarola
    24.08.2013 21:55
    Zal siostr milosierdzia,ale ze zdziwieniem zauwazylem,ze redakcja przemilcza inne historyczne wydarzenie-Noc sw.Bartlomieja.W nocy z 23 na 24 sierpnia 1572 roku w Paryzu podburzene przez swoich duszpasterzy katoliccy oprawcy wymordowali swoich protestanckich sasiadow-hugenotow.Wymordowanie hugenotow,ktorzy stanowili ok.10-15% populacji owczesnej Francji bylo zbrodnia o charakterze religinym,a uszczesliwiony papiez Grzegorz XIII na wiesc o wielkim zwyciestwie katolicyzmu odprawil uroczysta msze sw. dziekczynna(sic!!!),a nawet kazal wybic pamiatkowy medal.Przesladowania hugrnotow nie zakonczyly sie o swicie 24 sierpnia 1572 roku.W efekcie trwajacego ok miesiaca polowania na hugenotow stracilo zycie ponad 20tys. chrzescijan.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.