Bruksela: Prawosławni otworzyli Instytut Studiów Teologicznych

W Brukseli powstał Prawosławny Instytut Teologiczny. Będzie on kształcił przede wszystkim katechetów dla belgijskich szkół.

Zapotrzebowanie na nauczycieli naszej religii stale rośnie – oświadczył metropolita Panteleimon, zwierzchnik Kościoła prawosławnego w Belgii. Zaznaczył on, że Instytut św. Pawła Apostoła ma być świadectwem jedności. Będą do niego uczęszczać prawosławni należący do wszystkich jurysdykcji.

Do korzystania z oferty programowej instytutu metropolita Panteleimon zachęca nie tylko przyszłych katechetów. Formacja teologiczna jest dziś niezbędna, by dawać świadectwo w zsekularyzowanym społeczeństwie i trwać przy własnej tożsamości pośród różnych nurtów myślowych.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CERKIEW, TEOLOGIA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.