Papieska medytacja była tchnieniem nadziei

Słowa papieskiej medytacji wygłoszonej w Watykanie podczas czuwania o pokój odbiły się w Syrii szerokim echem i są komentowane przez ludzi różnych religii. Wskazuje na to nuncjusz apostolski w tym kraju. Abp Mario Zenari mówi wręcz, że papieskie przemówienie stało się dla Syryjczyków tchnieniem nadziei.

- W modlitwę włączyło się wiele wspólnot, każda na ile mogła, ponieważ w niektórych miejscach kraju wieczorne spotkanie nie było możliwe ze względów bezpieczeństwa – powiedział nuncjusz Radiu Watykańskiemu.

– Wiele osób przychodziło do mnie jako przedstawiciela Papieża w Syrii i prosiło, bym serdecznie mu podziękował za tę piękną inicjatywę postu i modlitwy. Syryjczyków poruszyły bardzo słowa Franciszka, że w zamyśle Boga świat jest domem harmonii i pokoju, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce. Na co dzień doświadczamy czegoś zupełnie przeciwnego, braku domu i coraz większych zniszczeń.

Pełne przekonania słowa Papieża, że wciąż jeszcze można wejść na drogę pokoju, Syryjczycy nazwali prawdziwym tchnieniem nadziei. Przywrócił on im wiarę, że tę zniszczoną harmonię można jeszcze przy pomocy Boga i ludzi dobrej woli odnaleźć i odbudować. Powiedziałbym wręcz, że w tych godzinach, tak pełnych niepokoju o naszą przyszłość, potrzebny był ten podmuch nadziei.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.