Nadal brak miejsca dla chrześcijan

Pierwsza tura wyborów prezydenckich, która odbyła się w zeszłym tygodniu na Malediwach, nie wyłoniła zwycięzcy. Na prowadzeniu znajduje się zdymisjonowany półtora roku temu prezydent Mohamed Nasheed, któremu zarzucono wówczas za słabe rozwijanie islamu. Powód? Jako pierwszy opowiedział się przeciwko karze śmierci.

Malediwy to jedyny kraj w którym bycie kimś innym niż muzułmaninem jest nielegalne. Obowiązuje tam szarłat, w wyznawanie każdej religii poza islamem jest prawnie zabronione – informuje Open Doors.

Konwertyta, który wzbrania się przed powrotem na islam, pozbawiany jest obywatelstwa, ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. W Światowym Indeksie Prześladowań Open Doors, rankingu krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, Malediwy znajdują się aktualnie na 6. miejscu.

Wg Open Doors, polityczna i gospodarcza sytuacja tego kraju nie rokuje, iż po drugiej turze wyborów, wraz z nowym prezydentem, zmieni się sytuacja wyznawców innej niż islam religii. Nowy rząd będzie musiał zmierzyć się z problemami ekonomicznymi i socjalnymi. Malediwy są krajem głęboko zadłużonym, a około 50% młodych ludzi uzależnionych jest od heroiny.

Islam jest najważniejszym czynnikiem jedności tego kraju.

Cudzoziemcy mogą wyznawać swoją wiarę, jednak zakazane jest zapraszanie miejscowej ludności na chrześcijańskie wydarzenia. Nie można również sprowadzać chrześcijańskiej literatury. Do tej pory została przetłumaczona tylko część Nowego Testamentu na narodowy język Dhivehi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM, MALEDIWY

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.