Syria: Znikają krzyże

Islamiści dechrystianizują kościoły, obalają krzyże i palą przedmioty kultu.

Z wież kościołów w północnej Syrii znikają krzyże. Na ich miejsce zatykane są flagi islamistycznego ugrupowania, związanego z Al Kaidą. Informuje o tym Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Jest ono wrogie reżimowi Assada, ale nie utożsamia się z najbardziej radykalnymi nurtami islamistów, które również uczestniczą w syryjskiej wojnie domowej i kontrolują niektóre wioski i miasta.

W mieście Raqa islamiści splądrowali wczoraj dwie katolickie świątynie wschodnich obrządków: ormiańskiego i bizantyjskiego. Spalono też znajdujące się w kościołach krzyże i pozostałe przedmioty kultu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.