Papież w Serbii? Czas musi dojrzeć

Zwierzchnik serbskiej Cerkwi prawosławnej wyraził wolę zbliżenia z Kościołem katolickim. Jednocześnie opowiedział się za wizytą Papieża Franciszka w Serbii, choć, jak dodał, czas ku temu musi jeszcze dojrzeć.

W tym kontekście patriarcha Ireneusz przypomniał, że w kraju mieszka 200 tys. Serbów, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swych domów w Chorwacji. Było to skutkiem wojny na początku lat ’90. Wśród wygnańców jest wiele osób, które, jak wskazał patriarcha, nie chcą widzieć Papieża w swej ojczyźnie. Stąd czas do tej wizyty musi jeszcze dojrzeć.

Zwierzchnik serbskiej Cerkwi wskazał jednak, że znaczącą i ważną rzeczą byłoby zbliżenie po wiekach obu Kościołów. „By do tego mogło naprawdę dojść, należałoby zwołać sobór ekumeniczny” – podkreślił patriarcha Ireneusz. 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.