Rosyjskie prawosławie dociera na zachodnie krańce Europy

Budowa pierwszej cerkwi prawosławnej w Portugalii.

Setúbal   Filipe Rocha / CC 3.0 Portugalia
Setúbal
Rosyjskie prawosławie dociera na zachodnie krańce Europy. W Portugalii władze miasta Setúbal przekazały patriarchatowi moskiewskiemu teren pod budowę pierwszej w tym kraju rosyjskiej cerkwi prawosławnej.

Odpowiednie dokumenty wręczyła duchowieństwu Maria das Dores Meira, burmistrz tej miejscowości, położonej nad Atlantykiem, przy ujściu rzeki Sado.

Nowa świątynia zostanie wzniesiona w malowniczym miejscu w centrum miasta zgodnie z tradycją rosyjskiej architektury sakralnej. Ma się jednak „organicznie wpisywać w miejskie środowisko architektoniczne”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.