Niszczą chrześcijańskie zabytki

W wojnie domowej w Syrii cierpią nie tylko ludzie. Niszczone są również najstarsze zabytki chrześcijaństwa.

Włoski tygodnik Tempi podał właśnie wiadomość o ataku islamistów na pozostałości po jednej z najstarszych chrześcijańskich bazylik na świecie. Chodzi tu o bazylikę św. Symeona Słupnika. Islamiści mieli zniszczyć relikwie świętego oraz wszystko, co wydawało się wartościowe. Bazylika znajduje się w Aleppo, w dzielnicy okupowanej przez rebeliantów. Powstała w IV w.

Sytuacja w Aleppo jest tragiczna. Od 10 dni miasto to ponownie stało się areną zaciętych walk między armią i rebeliantami. Brakuje prądu i pożywiania. Natomiast w dzielnicach opanowanych przez rebeliantów zaprowadzono islamistyczne prawo szariatu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.