Biskupi potępiają użycie siły

Biiskupi rzymskokatoliccy zabrali głos w sprawie wydarzeń w Kijowie.

Poprzednio wyrazy solidarności z demonstrantami na Majdanie przekazali przedstawiciele grekokatolików, prawosławnych i protestantów. Natomiast episkopat łaciński wyraźnie potępił użycie siły wobec manifestantów w nocy z 10 na 11 grudnia.

Biskupi wskazali, że ukraińskie władze pozostają głuche na wezwania do pokojowego rozwiązania konfliktu i same eskalują napięcie, które może przynieść nieprzewidywalne skutki. „W trosce o dobro naszego państwa i narodu ukraińskiego wzywamy do jak najszybszego podjęcia rokowań z udziałem wszystkich stron dla osiągnięcia porozumienia i kompromisu” – czytamy w oświadczeniu. Jego autorzy przypomnieli też, że naród ma prawo stawiać czoło próbom i prześladowaniom oraz bronić słusznej sprawy. „Ograniczanie praw człowieka, zwłaszcza prawa do swobodnego wyrażania własnych przekonań, jest niedopuszczalne i haniebne – napisali łacińscy biskupi Ukrainy. – Nie tracimy nadziei, że proces pokojowy mimo wszystko się zacznie i o to się modlimy wraz z naszymi wiernymi”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.