Rosja: drugi dzień wizyty kard. Kurta Kocha

W Rosji trwa wizyta kard. Kurta Kocha. W drugim dniu pobytu w Petersburgu przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan spotkał się z alumnami tamtejszego katolickiego seminarium duchownego i odwiedził Prawosławną Akademię Duchową.

Poniedziałek 16 grudnia kard. Koch rozpoczął od Mszy, którą odprawił w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Maryi Królowej Apostołów. Kształcą się tam alumni z czterech rosyjskich diecezji katolickich. Hierarcha wygłosił m.in. wykład poświęcony Soborowi Watykańskiemu II. Tym samym oficjalnie zainaugurowano tam 21. rok akademicki. 

„Ten wykład jest poświęcony tematowi ekumenizmu – mówi ks. Konstanty Perederij, profesor Wyższego Seminarium Duchownego Maryi Królowej Apostołów. – Dla nas katolików żyjących w Rosji jest to oczywiście bardzo ważny temat. A zwłaszcza dla alumnów tego wyższego seminarium, którzy będą sprawować posługę kapłańską w tym kraju, w którym zamieszkuje wielu ludzi należących do Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego”. 

Następnym punktem wizyty kard. Kocha była prawosławna Akademia Duchowna. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan spotkał się z alumnami i profesorami tej uczelni.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.