Spotkanie syryjskiej opozycji ze Światową Radą Kościołów

Przedstawiciele syryjskiej opozycji, którzy uczestniczą w konferencji pokojowej Genewa II, spotkali się z sekretarzem generalnym Światowej Rady Kościołów.

Pastor Olav Fykse Tveit zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie walk i zapewnienie niezbędnej pomocy potrzebującym.

Spotkanie trwało półtorej godziny i zakończyło się konferencją prasową. „Jako zwierzchnicy religijni chcemy wnieść nadzieje w toczące się negocjacje, chcemy zapewnić, że cuda się zdarzają i że pokój w Syrii jest możliwy” – powiedział pastor Tveit. Przedstawiciele syryjskiej opozycji potępili natomiast porwania niewinnych osób duchownych. W sposób szczególny zaapelowali o uwolnienie dwóch prawosławnych metropolitów Aleppo oraz dwunastu mniszek z miasta Maalula. Oświadczyli, że ich uprowadzenie jest niezgodne z wartościami islamu.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.