Rozpoczął się Majdan Modlitewny

Z inicjatywy wiernych świeckich Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) we Lwowie 16 lutego ruszył Majdan Modlitewny, w trakcie którego od rana do wieczora, w każdej godzinie, kwadrans jest poświęcony wspólnej modlitwie w intencji pokojowego rozwiązania sytuacji na Ukrainie.

„Otrzymaliśmy błogosławieństwo dla inicjatywy od naszych lwowskich hierarchów greckokatolickich" – powiedziała KAI Zenia Kuszpeta, inicjator i współzałożycielka wspólnot „Wiara i Światło” na Ukrainie oraz jedna z organizatorów Majdanu Modlitewnego.

Do udziału w tym projekcie zaproszono różne środowiska chrześcijańskie miasta. "Liczymy na to, że organizacja takiej cogodzinnej publicznej wspólnej modlitwy ekumenicznej pozwoli naszemu Panu wkroczyć w bieg historii naszego narodu, zjednoczyć Ukraińców wokół wspólnej idei, sprzyjać zmianie świadomości ludzi, jak również powrócić do prawdziwych wartości chrześcijańskich a także pomoże nam skierować nasze spojrzenie na pokojowe formy realizacji żądań manifestantów” - powiedziała Zenia Kuszpeta.

Na Majdanie Modlitewnym we Lwowie odmawiane są różnego rodzaju modlitwy, czytane jest Pismo Święte, są głoszone krótkie kazania kapłanów, a także śpiewane pieśni religijne. „Nasze modlitwy są pozbawione wszelkich wezwań do przemocy czy innych form nie zgodnych z zasadami wartości chrześcijańskich. Najważniejszym celem jest wspólna modlitwa za Ukrainę” - zaznaczyła Zenia Kuszpeta.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama