Okradli rodziny bohaterów?

Ukraińskie media informują o rozmowie patriarchy Filareta, głowy Patriarchatu Kijowskiego, który przed wczorajszym posiedzeniem Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych spotkał się z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem.

W trakcie spotkania patriarcha zapytał Turczynowa, jak zostały rozdysponowane środki zebrane dla rodzin poległych na kijowskim Majdanie oraz w innych miejscach podczas tegorocznych protestów. Wiadomo, że na pomoc miała być przeznaczona kwota 53 mln hrywien, tymczasem rodzinom 133 poległych wypłacono zaledwie jednorazowy zasiłek w wysokości 12 tys. hrywien. Patriarcha zapytał także, jak państwo nadal zamierza prowadzić akcję pomocy rodzinom „Niebiańskiej sotni”, jak na Ukrainie nazywa się poległych na Majdanie. Zapowiedział, że na forum Rady Najwyższej będzie wnioskował o powołanie specjalnej komisji parlamentarnej, która będzie miała wyjaśnić, na co zostały przeznaczone środki uzyskane w znacznym stopniu dzięki ofiarności całego społeczeństwa. Sprawa dystrybucji środków zebranych na pomoc rodzinom poległych na Majdanie, z których wiele znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, stale powraca w ukraińskich mediach. Skarżą się one, że pomimo obietnic ze strony urzędników państwowych, zostały pozostawiane bez pomocy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MAJDAN, UKRAINA

Pobieranie...
 • Krzysiek
  24.05.2014 11:31
  Dla mnie JEDYNYMI wiarygodnymi instytucjami są Katolickie instytucje: Caritas, Zakony.

  Od czasu do czasu, ogłaszane są afery, ale są to ZAWSZE AFERY - a nie standard, norma.

  Jak sędzia ogłasza, że urzędniczka wzięła łapówkę 50 kilku tysięcy - i jest to znikoma szkodliwość społeczna - to taki system jest dla mnie niewiarygodny.

  Wolę normalną codzienną służbę Kościoła i AFERY.
 • Kinoman
  24.05.2014 11:32
  Nowy rząd nowi złodzieje i jak tu im wierzyć
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.