Ukraina: Kościoły z narodem

Kościoły na Ukrainie stoją przy cierpiącym w tych dniach narodzie.

Wspólnota Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie oświadczyła, że wina za eskalację konfliktu spoczywa po stronie władz, a osobiście na prezydencie Wiktorze Janukowyczu. Z kolei przemoc i przelew krwi potępiła ukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych. Zwierzchnicy religijni wezwali też obie strony konfliktu do powstrzymania się od działań siłowych i do kontynuowania dialogu.

Apel ten zawisł niejako w próżni wobec krwawego rozwoju wydarzeń w dniu dzisiejszym. Olbrzymia liczba zabitych i rannych spowodowała, że obiekty kościelne w centrum Kijowa zamieniły się w szpitale polowe. Tak stało się np. z łacińską katedrą św. Aleksandra. Z kolei w pomieszczeniach przy katedrze greckokatolickiej powstało schronisko dla manifestantów z Majdanu. Zwierzchnik grekokatolików abp Światosław Szewczuk przypomniał kapłanom, że powinni być zawsze z wiernymi w każdych okolicznościach. Dzisiaj obchodzony jest na Ukrainie dzień żałoby po poległych w obecnym konflikcie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KIJÓW, UKRAINA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.