Ukraina: Dialog religii z władzami

Wszechukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych pozytywnie oceniła niedawne spotkania z prezydentem i wicepremierem Ukrainy.

Opowiedziała się za dalszym regularnym dialogiem z władzami politycznymi. Rada, w skład której wchodzą zwierzchnicy lub pełnomocni przedstawiciele wyznań religijnych Ukrainy, w tym również Kościoła rzymskokatolickiego, zebrała się przedwczoraj w Kijowie.

Podczas spotkania omówiono sprawę zmian w ustawie o wolności sumienia i organizacjach religijnych, zaproponowanych celem dostosowania się przez Ukrainę do wymogów Rady Europy. Potwierdzono wyrażoną już wcześniej opinię, że wprowadzanie zmian nie byłoby celowe, gdyż w obecnej chwili wspomniana ustawa gwarantuje pokój międzyreligijny na Ukrainie. Rada Kościołów i Organizacji Religijnych skierowała też apele do prezydenta kraju i do burmistrza Kijowa o przeciwstawienie się publicznym akcjom propagującym homoseksualizm.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.