Rosja: kampania antyaborcyjna

„Rosja za życiem, Rosja przeciwko aborcjom”. Pod taki hasłem od czwartku 29 maja do niedzieli 1 czerwca w ponad 60 diecezjach prawosławnych Rosji trwa akcja ochrony życia poczętego. Kampanię za życiem zorganizował Wydział Synodalny Patriarchatu Moskiewskiego ds. Młodzieży.

We wszystkich rosyjskich diecezjach prawosławnych wierni modlą się w intencji zaprzestania praktyk aborcyjnych oraz organizuje się akcje rozdawania ulotek, marsze popierające ochronę życia nienarodzonych i projekcje filmów połączone z dyskusjami. W Moskwie akcję przeciw aborcjom zaplanowano na 1 czerwca, który w Rosji określa się jako Międzynarodowy Dzień Obrony Dzieci. W trakcie masowej pikiety modlitewnej wierni będą się modlić w intencjach „daru zrozumienia dla matek chcących dokonać aborcji, wybaczenia dla tych, które zabiły swoje dziecko, szczęśliwego porodu dla kobiet w ciąży oraz zachowania i pomnożenia miłości w rodzinach na całym świecie”.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PRAWOSŁAWIE

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.