Ataki na kościoły w Nigerii

Nie ustają ataki na chrześcijan w nigeryjskim stanie Borno.

W wiosce Attagara na obszarze administracyjnym Gwoza przy granicy Kamerunu islamiści z Boko Haram zaatakowali w niedzielę 1 czerwca podczas nabożeństwa protestancki kościół anabaptystów. Zastrzelili co najmniej dziewięciu ludzi. Chrześcijanie bronili się, zabijając czterech napastników, a trzech zatrzymując.

Rejon Gwozy jest miejscem ustawicznych napadów tego ugrupowania na chrześcijan. Tydzień wcześniej, w niedzielę i poniedziałek 25 i 26 maja, islamiści zabili tam w kilku miejscowościach łącznie 30 wyznawców Chrystusa, w tym 21 protestantów z Kościoła reformowanego podczas nabożeństwa w mieście Gwoza. Spalili też siedem kościołów i wiele chrześcijańskich domów. W połowie kwietnia porwali tam pastora z Kościoła Braterskiego anabaptystów, o którym słuch zaginął. A w lutym w wiosce Izghe na tych samych, zamieszkiwanych głównie przez chrześcijan terenach, członkowie Boko Haram zamordowali co najmniej 121 osób. To również w tamtych stronach, w mieście Chibok niedaleko Gwozy, porwali oni w połowie kwietnia blisko trzysta uczennic, z których ponad dwieście nadal pozostaje w ich rękach.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL