Dożywocie dla zabójcy polskiego misjonarza

Tunezja: Morderca ks. Rybińskiego sprzeniewierzył pieniądze.

Sąd kasacyjny w Tunisie potwierdził karę dożywotniego więzienia dla zabójcy polskiego salezjanina, ks. Marka Rybińskiego. Misjonarza znaleziono z podciętym gardłem 18 lutego 2011 r. na terenie prowadzonej przez salezjanów szkoły w Manubie.

Zabójcą był 45-letni stolarz Chokri Ben Mustapha Bel Sadek Mesteri, który współpracował z polskim misjonarzem. Zabił, ponieważ salezjanin domagał się zwrotu pieniędzy, które dał mu na remont szkoły, a stolarz sprzeniewierzył je na inne cele. Chodziło o niecałe tysiąc euro.

Mimo natychmiastowego aresztowania i ewidentnych dowodów proces przeciągał się, ponieważ oskarżony za radą obrońców próbował zmienić zeznania twierdząc, że przyznanie się do winy zostało na nim wymuszone. Sąd nie dał temu wiary i wydał 8 stycznia br. wyrok skazujący. Został on obecnie potwierdzony w ostatniej instancji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.