Bedą kolejne negocjacje z Boko Haram?

Rzecznik nigeryjskiej Izby Reprezentatntów, Aminu Tambuwal, powiedział we wtorek, że jeśli jest tylko szansa iż negocjacje z Boko Haram doprowadziłyby do uwolnienia porwanych 200 uczennic z Chibok, to rząd powinien niezwłocznie je podjąć.

Nacisk na negocjacje kładą liderzy obywatelskiej kampanii "BringBackOurGirls", podkreślając konieczność rozmów z sektą, gdyż ich zdaniem "leży to w interesie całego kraju", jak i "nie jest znakiem uległości lecz troski".

Podkreślają przy tym, że frontalny atak na sektę w miejscu gdzie są przetrzymywane dziewczęta, jedynie naraża życie uprowadzonych.

W maju prezydent Nigerii Goodluck Jonathan kategorycznie odmówił zwolnienia 200 więzionych członków organizacji w zamian za porwane dziewczęta, dając do zrozumienia, że kwestia ta nie podlega dyskusji.

Żądania Boko Haram, wysuwane przez lidera organizacji Abubacar Shekau,  są jednak jednoznaczne. Pozostaje zatem pytanie co nowego mogą wnieść kolejne próby negocjacji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOKO HARAM

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.