Islamiści znów porwali dziewczęta

O podjęcie zdecydowanych działań w celu uwolnienia 110 uczennic porwanych przez islamskich fundamentalistów zaapelował do nigeryjskiego rządu bp Hilary Dachelem. Dziewczęta zostały uprowadzone 19 lutego, cztery lata po tym, jak ta sama islamistyczna organizacja Boko Haram zaatakowała inną szkołę żeńską w Chibok w stanie Borno i uprowadziła 276 dziewcząt.

Do chwili obecnej prawie 200 z nich nadal pozostaje w w rękach porywaczy, pomimo wielokrotnych obietnic rządu dotyczących ich uwolnienia.

Przewodnicząca Krajowej Rady ds. Kobiet, Gloria Shoda, również wezwała rząd federalny do zrobienia wszystkiego, aby uratować uprowadzone uczennice, by nie powtórzył się scenariusz z 2014 roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOKO HARAM

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL