W Syrii pocisk poważnie uszkodził klasztor

Jeden z franciszkanów cudem uszedł z życiem. Pocisk zniszczył jego celę.

Pocisk rakietowy uderzył we franciszkański klasztor w syryjskim miasteczku Yacoubieh, leżącym tuż przy granicy z Turcją. Budynek należący do braci mniejszych z franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej został poważnie uszkodzony.

Jak poinformował przełożony Kustodii o. Pierbattista Pizzaballa, jeden z franciszkanów cudem uszedł z życiem. Brat Dhiya Azziz na szczęście w chwili ataku był poza swoją celą, która została zupełnie zniszczona przez pocisk. O. Pizzaballa wzywa do dalszej wytrwałej modlitwy o pokój w Syrii i na całym Bliskim Wschodzie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.