Syryjskie dzieci pilnie potrzebują pomocy

Prawie 7 mln syryjskich dzieci cierpi z powodu wojny domowej. Niezbędna jest im natychmiastowa pomoc.

Brak funduszów zmusza do jej ograniczania, podczas gdy liczba potrzebujących rośnie w niewiarygodnie szybkim tempie – alarmuje UNICEF. Przedstawiciele tej organizacji biją na alarm, że liczba syryjskich dzieci potrzebujących pomocy, w tym dzieci z rodzin uciekinierów, wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem aż o dwa miliony.

Szacuje się, że ponad 5 mln spośród tych dzieci przebywa w Syrii, a 1,5 mln uciekło ze swojego kraju przed działaniami wojennymi. UNICEF alarmuje, że na niesienie pomocy otrzymał zaledwie 37 proc. niezbędnej w tym roku kwoty 770 mln dolarów. Ze względu na bardzo wysokie temperatury panujące na Bliskim Wschodzie znaczna część funduszu pomocowego musi być przeznaczana na zaopatrzenie w wodę pitną oraz w artykuły potrzebne do utrzymania higieny, ponieważ wśród dzieci syryjskich szerzą się choroby, których źródłem jest skażona woda i złe warunki bytowe. Z powodu osłabienia organizmu wiele dzieci umiera.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.