Obama spotkał się z patriarchami Kościołów wschodnich

Wizytą w Białym Domu i spotkaniem z Barackiem Obamą zakończył się w Waszyngtonie swoisty szczyt bliskowschodnich patriarchów.

Pomimo napiętego programu zajęć w związku z obchodami rocznicy zamachów terrorystycznych z 11 września, prezydent poświęcił na rozmowę z przedstawicielami Kościołów wschodnich 40 minut. W spotkaniu uczestniczyło czterech hierarchów katolickich i czterech prawosławnych, w tym syryjski, ormiański i koptyjski.

Zdaniem kard. Bechary Boutrosa Raï Obama z wielką uwagą wysłuchał relacji bliskowschodnich biskupów. Jest w pełni świadomy zagrożenia, jakie stanowią dla tego regionu dżihadyści z ugrupowania ISIS. Podkreślił też potrzebę obrony mniejszości religijnych oraz kładł nacisk na umożliwienie chrześcijanom powrotu do swych domów. W opinii maronickiego patriarchy prezydent USA jest też dobrze zorientowany w sytuacji Libanu. Obiecał temu krajowi ochronę przed reperkusjami konfliktów regionalnych.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.