Franciszek przeciwko sianiu podziałów

„Podział we wspólnocie chrześcijańskiej jest ciężkim grzechem, jest dziełem diabła”. Ten dzisiejszy wpis Franciszka na Twitterze dobrze koresponduje z tym, co mówił on niedawno watykańskim żandarmom, o czym informuje L’Osservatore Romano.

Jak wiadomo, z okazji swego święta patronalnego byli oni w minioną sobotę 27 września na papieskiej Mszy w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego.

W homilii Papież nawiązał do roztrząsanej ostatnio w mediach podwyższonej gotowości antyterrorystycznej służb policyjnych wokół Watykanu. Stwierdził, że prawdziwa i najgroźniejsza „bomba”, jaka nam grozi, to „kąkol plotek i pomówień” siany przez szatana. Do tego diabeł używa zarówno „świeckich, jak i księży, biskupów, kardynałów czy siostry zakonne – zaznaczył Ojciec Święty. – Wy strażnicy opatrujecie drzwi i okna, by nie wpuścić jakiejś bomby. Ale powiem wam jedną smutną rzecz: bomby już są w środku w Watykanie, i to bomby bardzo niebezpieczne. To plotki, ziarna kąkolu, które niszczą życie”. Franciszek dodał, że choćby takie pogłoski zawierały prawdę, to nie zawsze jest ona przeznaczona do publicznej wiadomości.

„Bądźcie strażnikami plotkarzy” – powiedział watykańskim żandarmom Ojciec Święty.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.