Ukarani bo nie udzielili ślubu gejom

Małżeństwo Donalda i Evelyn Knapp z miasta Coeur d'Alene w amerykańskim stanie Idaho, może trafić do więzienia, za odmowę udzielenia ślubu parze homoseksualnej. Knappowie są protestantami. Posiadają kaplicę ślubną i prowadzą ceremonie ślubne od 1989 roku - informuje serwis adfmedia.org.

W Coeur d'Alene funkcjonuje ustawa antydyskryminacyjna. Tzw. "małżeństwa" homoseksualne w Idaho są legalne.

17 pażdziernika do Knappów zwróciła się para homoseksualna z wnioskiem o przeprowadzenie ślubu. Chrześcijańskie małżeństwo odmówiło.

Zareagowały władze miasta, grożąc 180 dniami aresztu i grzywną w wysokości 1000 dolarów dla Knappów. W przypadku dalszego odmawiania udzielania ślubu parom homoseksualnym, zagrożono naliczaniem kary - informuje Sojusz Obrony Wolności (ADF), organizacja broniąca Knappów.

Według władz miasta kaplica Knappów stanowi "publiczną kwaterę", a do takich odnosi się ustawa.

Obrońcy Knappów podkreślają, że mamy tu do czynienia z przymusem ze strony władz miasta, ponieważ fakt, iż władze uznają związki homoseksualne, nie jest równoznaczny z obowiązkiem przeprowadzania takich ceremonii przez obywateli.

Adwokaci Knappów odwołują się do Ustawy o Swobodzie Praktykowania Religii stanu Idaho.

"Władze powinny chronić i szanować wolność obywateli, nie atakować ich. Miasto nie może usuwać podstawowego prawa do wolności i zastępować go przymusem i nietolerancją".

Knappowie są małżeństwem od 47 lat. Od 1989 roku prowadzą posługę pastorską dla lokalnej wspólnoty chrześcijan.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama