Przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych

W Pradze trwają ostatnie przygotowania do kolejnego Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez wspólnotę ekumeniczną z Taizé.

Tegoroczne spotkanie organizowane w ramach „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię”, zainicjowanej przez Brata Rogera w końcu lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, ma zgromadzić około 30 tys. młodych z całej Europy. Rozpocznie się 29 grudnia.

W tym roku spotkanie poświęcone jest „poszukiwaniu widzialnej komunii wszystkich, którzy kochają Chrystusa”. Wspomniał o tym Papież podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Turcji: „Młodzi – myślę tu na przykład o licznych młodych prawosławnych, katolikach, protestantach, którzy zbierają się na międzynarodowych spotkaniach organizowanych przez wspólnotę z Taizé – nakłaniają nas do podjęcia kroków ku pełnej komunii. I to nie dlatego, że ignorują znaczenie różnic, które wciąż nas dzielą, ale ponieważ umieją patrzeć dalej i są w stanie przyjąć to, co istotne, co już nas łączy” – powiedział Ojciec Święty w Konstantynopolu.

Na zaproszenie episkopatu Czech i Czeskiej Rady Kościołów do Pragi przybędzie 23 tys. osób z 65 krajów, w tym jak zwykle najwięcej z Polski. Drugą co do liczby grupą uczestników mają być Ukraińcy, a trzecią Włosi, których ma być wiele więcej niż w latach poprzednich. Młodzi będą zakwaterowani w domach prywatnych w Pradze i okolicach, a ich przyjęciem będzie się zajmować 150 punktów informacyjnych zorganizowanych w parafiach i szkołach. Spotkania modlitewne będą prowadzone w pięciu salach i w namiocie na terenie Centrum ekspozycyjnego Letňany. Na posiłki dla młodych pielgrzymów przygotowuje się między innymi 100 tys. mandarynek i 22 tony chleba.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.