Napisz do prześladowanych

W kościołach diecezji legnickiej pojawiły się... skrzynki pocztowe. A wszystko za sprawą kolejnej akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod hasłem „Poczta Miłosierdzia”.

Pomysłodawcy zachęcają zarówno dzieci i młodzież, jak też osoby dorosłe do napisania listu lub kartki z życzeniami do prześladowanych chrześcijan – wyjaśnił ks. Janusz Wilk, duszpasterz młodzieży. „Chodzi o osoby, które w tej chwili znajdują się w obozach przesiedleńczych, mieszkają w namiotach, utraciły wszystko, co mają. W większości są to chrześcijanie, którzy zostali wypędzeni z domów, którzy uważają, że świat o nich zapomniał. Chodzi o nadzieję. Ta Poczta Miłosierdzia to nasza odpowiedź na ten brak nadziei” –  powiedział ks. Wilk.

Listy adresowane do prześladowanych chrześcijan można napisać w języku polskim, angielskim czy francuskim. Później trafią one do Syrii, Nigerii, Iranu i Iraku za pośrednictwem Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.