Mąż Asii Bibi u papieża…

…a w kilku polskich kinach od 24 do 26 kwietnia zostanie pokazany film o dzielnej Pakistance, zatytułowany „Uwolnić Asię Bibi”.

15 kwietnia po audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie mąż oraz jedna z córek Asii Bibi rozmawiali z papieżem Franciszkiem. Ojciec święty nie zapomina o dzielnej Pakistance, od kilku lat czekającej na wykonanie wyroku w celi śmierci, często wspomina o niej podczas audiencji oraz zapewnia o modlitwie za nią. Tylko wiara w Jezusa Chrystusa oraz świadomość jak wielu ludzi na całym świecie pamięta o niej, modli się za nią i walczy o jej uwolnienie pomaga Asii znosić dramatyczny los. Pisała o tym w swoich listach do papieża, dziękując za pamięć i modlitwę. W rozmowie z Radiem Watykańskim Ashiq Masiq zapewnił, że jego żona jest niewinna. „Papież jest zwierzchnikiem nas wszystkich, dlatego bardzo liczymy na jego modlitwę i wstawiennictwo – powiedział Ashiq Masiq. – Franciszek jest znany w Pakistanie. Jego słowo jest szanowane. Asia jest bardzo silna w wierze. Pod względem psychicznym jej stan jest dobry. Cała jej nadzieja jest w Bogu i modlitwie. Europa mogłaby zrobić dla niej bardzo dużo, gdyby się zaangażowała. Zaczyna tymczasem brakować zainteresowania jej sprawą. Sytuacja chrześcijan jest u nas trudna. W ubiegły piątek podpalono jednego chłopca, kilka miesięcy wcześniej spalono żywcem chrześcijańskie małżeństwo. Jesteśmy zatem prześladowani w Pakistanie. Przyjechałem tu z córką, aby zaapelować do wspólnoty międzynarodowej, by postarała się o uwolnienie Asii Bibi” – powiedział mąż chrześcijanki.

Na audiencji ogólnej krewnym Asii Bibi towarzyszył jej adwokat. Podkreślił, że dziś niezbędna jest presja wspólnoty międzynarodowej na rząd w Pakistanie. Sąd Najwyższy w ogóle nie chce rozpatrzyć jej odwołania od wyroku, gra na zwłokę. To oznacza, że chrześcijanka pozostanie w więzieniu przez kolejny rok, a może cztery lata. Jeśli sąd odrzuci apelację, Asię będzie mógł uratować jedynie akt łaski ze strony prezydenta – podkreśla adwokat chrześcijanki. Wciąż jest więc nikła szansa na uratowanie Asii Bibi. Może przyczyni się do tego film opowiadający jej historię. „Wybierzcie się na film „Uwolnić Asię Bibi” i powiedzcie o nim znajomym” – zachęcają producenci.

Art.43 TV Uwolnić Asię Bibi TRAILER PL

Film można będzie obejrzeć od 24 do 26 kwietnia w 20 kinach, między innymi:

Częstochowa: CKF Iluzja, Al. Najświętszej Maryi Panny 64
Katowice: Kino Światowid, ul. 3 Maja 7
Kielce: Kino Moskwa, ul. Staszica 5
Kraków: Kino Mikro, ul. Lea 5
Olsztyn: Kino Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3
Rzeszów: Kino Zorza, ul. 3 Maja 28
Słupsk: Kino Rejs, al. 3 Maja 22
Tarnów: Kino Millenium, Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1
Warszawa,: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28

Pełna lista kin wkrótce na www.kondrat-media.pl

Uwolnić Asię Bibi: czas: 84 minuty / rok produkcji: 2015 / kraj: Polska/Hiszpania

scenariusz i reżyseria: Maciej Grabysa, Michał Król / zdjęcia: Michał Król / montaż: Marcin Dulęba/ muzyka: Paris Music / producent wykonawczy: Michał Król / producenci: Ignacio Arsuaga, Alvaro Zulueta, ks. Adam Parszywka SDB, Tomasz Balon / produkcja: HazteOir.org, CitizenGo, Salezjański Wolontariat Misyjny - MŁODZI ŚWIATU, Dom Wydawniczy RAFAEL / dystrybucja kinowa: KONDRAT-MEDIA 

«« | « | 1 | » | »»