106 oskarżonych o spalenie chrześcijan

Sąd antyterrorystyczny w Pakistanie oskarżył o zabójstwo 106 osób odpowiedzialnych za śmierć małżeństwa chrześcijańskiego w prowincji Pendżab w 2014 r. 28-letni Shahzad Masih i jego 25-letnia żona Shama, będąca w ciąży z piątym dzieckiem, zostali ukamienowani, a następnie spaleni żywcem z powodu rzekomego bluźnierstwa.

Wśród oskarżonych, którym teraz będzie wytoczony proces, jest trzech duchownych muzułmańskich, którzy podżegali tłum do zbrodni. Oskarżeni odrzucają zarzuty i twierdzą, że są niewinni, w tym Yousaf Gujjar, właściciel fabryki cegieł, w której doszło do linczu. Kolejnych 32 podejrzanych jest jeszcze na wolności.

Czterystuosobowy tłum zaatakował małżeństwo Masihów 4 listopada 2014 r. w wiosce Chak 59, kilka dni po tym jak kolega Shahzada miał zobaczyć jego żonę Shamę palącą kartki Koranu i oskarżył ją o bluźnierstwo. W rzeczywistości paliła ona kartki z zupełnie innym tekstem.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.